Rozetka biała Aktualności

Szanowni Państwo,

Informuję, że w związku z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Szkolnictwa Wyższego od dnia dzisiejszego, tj. od 11 marca do dnia 25 marca (środa) włącznie nie będą odbywać się zajęcia artystyczne w siedzibie Zespołu.

Równocześnie nie odbędą się zgrupowania artystyczne, które miały odbywać się przez najbliższe dwa tygodnie (14-15.03 chór i 21-22.03 balet).

W związku z zaistniałą sytuacją bardzo proszę o zastosowanie się do zaleceń Ministra Zdrowia i potraktowali te dwa tygodnie jako okres przymusowej kwarantanny domowej a nie okres feryjny. Proszę o niespotykanie się w miejscach publicznych.

Na bieżąco będziemy Państwa informować drogą mailową o ewentualnym przedłużeniu okresu nieodbywania się zajęć.

W razie pytań również prosimy o kontakt mailowy.

Z poważaniem,

Marta Wolff-Zdzienicka

Kierownik ZPiT UJ "Słowianki"

Rozetka biała Rekrutacja

W celu umówienia się na przesłuchanie należy przyjść osobiście do siedziby ZPiT UJ „Słowianki” na ul. Piastowskiej 26 (pierwsze piętro) lub skontaktować się z nami telefonicznie
(+48) 12 637-28-78

Kandydaci muszą spełniać następujące wymagania:

Nabory prowadzone są do grupy tanecznej (balet), wokalno - tanecznej (chór) i do kapeli (skrzypce, klarnet, trąbka, flet, akordeon, kontrabas, instr. perkusyjne, gitara). Przesłuchania odbędą się 12 października oraz 26 października 2019 roku od godziny 11:00

Rozetka biała Zajęcia

Zajęcia odbywają się w siedzibie Zespołu w budynku przy ul. Piastowskiej 26. Próby odbywają się w klimatyzowanych salach. Zajęcia trwają po 2 - 3 godziny a ich charakter jest inny w każdej sekcji. W pierwszym roku działalności członkowie sekcji baletu i chóru poznają nie tylko podstawowe kroki i figury taneczne, ale także, wiele układów tanecznych – polskich i zagranicznych. Członkowie chóru poznają ponadto szeroki repertuar wokalny. Członkowie kapeli mają w Słowiankach możliwość doskonalenia swoich umiejętności instrumentalnych i sprawdzenia się w niekiedy nowym gatunku artystycznym.

Nowi członkowie Zespołu mają w Słowiankach duże możliwości artystycznego rozwoju. Kariera w Zespole często jest bardzo dynamiczna i najbardziej utalentowani już w ciągu pierwszego roku mają szanse uczestniczyć w koncertach krajowych i zagranicznych. Zespół dużo podróżuje i uczestniczy w wielu festiwalach międzynarodowych.

Czołowi tancerze Zespołu mają szanse udziału w ogólnopolskich turniejach i konkursach tańców polskich organizowanych w wielu ośrodkach naszego kraju. Warto wspomnieć, że na wymienionych turniejach członkowie Zespołu Słowianki od kilku lat zajmują wysokie miejsca. W listopadzie 2012 roku grupa tancerzy reprezentująca Zespół Słowianki zdobyła mistrzostwo Polski w konkurencji kar mazurowych.

Doskonała atmosfera panująca w zespole pozwala nie tylko na wspaniałą przygodę z folklorem i poznawanie świata ale i na zawieranie nowych znajomości, niekiedy na całe życie.

Jeśli lubisz taniec, śpiew, muzykę i szukasz niesamowitej przygody – przyjdź i przekonaj się sam!

Po przeprowadzonych przesłuchaniach do Zespołu, które odbędą się 12 października oraz 26 października 2019 roku utworzone zostaną grupy Balet II i Chór II.

Rozetka biała kontakt

    Sekretariat czynny jest w:

  • poniedziałek 9:00 - 15:00
  • wtorek 9:00 - 16:00
  • środa 9:00 - 15:00
  • czwartek 9:00 - 15:00 oraz 16:30 - 20:00

Zespół Pieśni i Tańca Słowianki